Skip to main content

Гематологічне відділення

Телефон: 725-18-95

 

Перші 15 ліжок для дітей із захворюваннями крові були відкриті у 1965 році на базі кардіологічного відділення Обласної дитячої клінічної лікарні. У 1968 році відділення було переведене до ХОЦСК, а кількість ліжок збільшено до 40. З 1974 року по теперішній час гематологічне відділення функціонує як структурний підрозділ комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна дитяча лікарня № 16» Харківської міської ради.

Маренич Людмила Петрівна

Завідувач відділенням

Спеціалізація: лікар-гематолог дитячий, лікар-онколог дитячий

Категорія: вища

Стаж: 32 роки

Болдирева Олена Сергіївна

Спеціалізація: лікар-гематолог дитячий, лікар-онколог дитячий

Категорія: друга

Стаж: 13 років

Вейнгольд Тетяна Анатоліївна

Спеціалізація: лікар-гематолог дитячий, лікар-онколог дитячий

Категорія: вища

Стаж: 28 років

Трофімова Олена Анатоліївна

Спеціалізація: медична сестра

Категорія: вища

Стаж: 15 років

Бондар Руслана Олегівна

Спеціалізація: лікар-гематолог-онколог дитячий

Стаж: 1 рік

Лазебна Юлія Володимирівна

Спеціалізація: лікар-гематолог дитячий

Стаж: 1 рік


Відділення розраховане на 50 ліжок, на території розташовані палати, які мають душові кабіни, санвузол, що так необхідно для ізоляції хворих з глибокою мієлосупресією; в наявності бокси для хворих з важкими ускладненнями після хіміотерапії, бокси для дітей до 1 року, а також окремий бокс для проведення високодозної хіміотерапії.


Відділення обладнане інфузійними дозаторами, витяжною шафою для розведення цитостатиків (ФОТО 8), центрифугою з цитоспіном, пульсоксиметрами, шейкером для зберігання тромбоконцентрату, кисневими концентраторами, окремою малою операційною


Колективом відділення налагоджені довготривалі стосунки з міжнародною Австрійською організацією “Глобаль 2000” . Завдяки цім дружнім стосункам на протязі більш ніж 20 років лікарня отримує благодійну допомогу у вигляді медичної апаратури, медичних меблів, ліків. Діти, які отримували лікування у відділенні нашої лікарні з приводу онкогематологічних захворювань, та досягли ремісії, щорічно проходять курс реабілітації та оздоровлення в Австрії . Групу дітей, які виїжджають до Австрії, супроводжують медичні працівники нашої лікарні. Завдяки підтримці фонду два лікарі та три медичні сестри відділення пройшли стажування закордоном.


Організована кімната для матерів по догляду, яка обладнана побутовою технікою (холодильники для зберігання продуктів харчування, мікрохвильова піч, мультіварка та інш.).

У відділенні надається вторинна спеціалізована медична допомога дітям з гематологічною та онкогематологічною патологією, мешканцям м.Харкова та Харківської області, а з 2014 року – хворим дітям з Донецької та Луганської областей.

Тут отримують лікування хворі з різними формами анемій (дефіцитні, гемолітичні, апластичні анемії), коагулопатіями (гемофілія А, Б, хвороба Віллебранда), тромбоцитопатіями; велику питому вагу складає онкогематологічна патологія (лімфоми, лейкози, гістіоцитози та інш.) .

Медичне забезпечення хворих з гематологічною та онкогематологічною патологією здійснюється за рахунок таких Державних програмам як “Закупівля лікарських засобів для забезпечення дітей, хворих на гематологічні та онкогематологічні захворювання” , “Централізована закупівля лікарських засобів для забезпечення дітей, хворих на гемофілію типів А або В або хворобу Віллебранда” та міською програмою – “ Інновації в пріоритетних напрямках розвитку галузі охорони здоров’я м. Харкова ”.

З 1992 року відділення включено до Української кооперативної групи по лікуванню дітей з онкогематологічною патологією та використовує в роботі Європейські клінічні протоколи. Відділення тісно співпрацює з Національною дитячою спеціалізованою лікарнею “ОХМАТДИТ”, Національним інститутом раку, Центром радіаційної медицини.

Гематологічне відділення є клінічною базою кафедри педіатрії № 2 Харківського національного медичного університету, хворих консультують:

  • д.м.н., професор, завідувач кафедри, Макеєва Н.І.;
  • д.м.н., професор, Одинець Ю.В.;
  • к.м.н., доценти, Піддубна І.М. та Афанасьєва О.О.

Спеціалістами відділення проводяться консультативні прийоми, запис дитини до лікаря-гематолога дитячого здійснюється за телефоном 725-18-94.

Лікарями відділення також надається консультативно-методична допомога іншим закладам охорони здоров’я міста Харкова.

Організована та працює «Школа гемофілії» на засіданнях якої кваліфіковані спеціалісти навчають дітей, хворих на гемофілію, правилам безпечного образу життя.

Надання медичної допомоги пацієнтам гематологічного відділення постійно вдосконалюється. Завдяки професіоналізму співробітників лікарні, кафедри,за підтримки Державних програм та спонсорській допомозі вдалося досягнути значного прогресу в лікуванні дітей із злоякісними захворюваннями крові.